Нерестова заборона 2024 Що потрібно знати?

Починаючи з першого квітня 2024 року, по всій Україні вступає в дію щорічний заборонний період на вилов риби у водоймах. Ця заборона є необхідною через початок нерестового періоду риби навесні. Це рішення прийняте з метою збереження та охорони водних ресурсів.
- У період нересту риби, дозволяється риболовля лише з берега, за умови використання не більше двох гачків.
- Заборонено пересування на водоймах будь-яких транспортних засобів чи моторних суден, за винятком тих, які мають встановлені маршрути. Виключення складають судна, використовувані органами рибоохорони та іншими уповноваженими державними органами.
- Заборона на вилов риби зазвичай починається з 1 квітня 2024 року і триває до 30 червня, проте на Дніпровському водосховищі вона почне діяти з 5 квітня, а на Київському, Канівському, Кременчуцькому та Кам'янському - з 8 квітня. Тривалість цього періоду може відрізнятися залежно від регіону та встановлених правил.
- За риболовлю під час нересту передбачено штраф у розмірі від 1 700 до 6 800 гривень
- Заборона в річках:
р. Дунай – заборона діє 45 діб на придатковій системі української ділянки ріки, на 60 діб – включаючи озеро Сасик.
р. Дністер у межах Одеської області та в плавневих озерах – з 15 квітня до 15 червня.
р. Дністер з усіма притоками – з 1 квітня до 10 червня.
р. Дніпро – від місця впадання у Дніпровський лиман до забороненого простору колишньої Каховської ГЕС із притокою Інгулець від гирла до с. Велика Олександрівка – з 10 квітня до 15 червня.
р. Південний Буг від впадання у Бузький лиман до с. Голоскове – з 5 квітня до 25 травня.
р. Інгул від гирла до північної межі с. Розанівка – з 1 квітня до 30 червня.
у річках, притоках і озерах Закарпатської області – з 25 березня до 15 травня.
у всіх інших річках та їх кореневих водах – з 1 квітня до 20 травня, а в придаткових – з 1 квітня до 30 червня.
- Заборона в лиманах:
у Дніпровському, Бузькому і Березанському лимані – з 5 квітня до 5 червня.
у Тилігульському, Григоріївському (Малому Аджаликському), Дофінівському (Великому Аджаликському), Шаболатському (Будацькому), Сухому і Тузловських – з 1 травня до 15 червня.
у Хаджибейському – з 15 квітня до 15 червня.
у Дністровському з прилеглими плавнями – з 15 квітня до 31 липня.
у Дніпровському по всій акваторії – з 5 квітня до 5 червня, а на ділянці від нижньої межі Дніпровсько-Хуторського лабазу – у півторакілометровій прибережній зоні, включаючи придаткову систему – до 15 червня.
в озерах і гирлах лиманів, які з’єднують озера і лимани з морем, і перед гирлами з боку моря та лиманів – на відстані 500 м в обидва боки від гирла – з 1 квітня до 31 серпня.
- Заборона у водосховищах і озерах:
у Кучурганському водосховищі та всіх придністровських озерах – з 15 квітня до 15 червня.
у всіх водосховищах, а також в озерах Волинської і Рівненської областей – з 1 квітня до 10 червня.
- Заборона в інших водоймах:
у всіх інших водоймах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, не вказаних вище – з 1 квітня до 30 червня.
у всіх внутрішніх водоймах Автономної Республіки Крим – з 1 квітня до 31 травня.
Басейн Азовського моря – на період нересту в усіх річках з їх придатковими системами – з 1 квітня до 31 травня (на щуки – з 15 лютого до 31 березня).
- Нерест в Україні 2025: Правила, Заборони та ОсобливостіНерест – це один із найважливіших періодів у житті риб, коли вони розмножуються, відкладаючи ікру. В Україні щороку встановлюються чіткі правила та обмеження на вилов риби під час нересту, щоб зберегти водні ресурси та підтримати екосистему. У 2025 році ці заходи також будуть актуальними, адже захист природи залишається пріоритетом для держави. У цій статті ми розглянемо основні аспекти нересту в Україні у 2025 році: терміни, заборони, дозволені місця для риболовлі та штрафи за порушення.
- Топ-5 секретів лову щуки навесні 2025: Як повернутися з уловом з будь-якої водоймиВесна 2025 року — час, коли щука стає особливо активною, а рибалки готуються до нового сезону. Але як гарантувати собі улов, навіть якщо спорядження доводиться обирати з того, що є в наявності? У цій статті я поділюся п’ятьма секретами лову щуки навесні, перевіреними на власному досвіді, включно з трофеєм на 12 кг, якого я зловив минулого тижня на Дніпрі. А ще — поради, де знайти найкращі снасті, навіть якщо деякі товари тимчасово недоступні.