Робимо пелетс для коропа в домашніх умовах
Короп є одним з найбільш популярних видів риб, яких ловлять спортивні рибалки. Для успішного лову коропа важливо використовувати ефективні приманки , які привернуть його увагу та допоможуть вловити більше риби. У цій статті ми розглянемо, як зробити пелетс для коропа в домашніх умовах.
Види пеллетсу
Пеллетс – це гранули, до складу яких входять інгредієнти, які приваблюють рибу. Зростаюча популярність серед рибалок-аматорів стимулювала промислове виготовлення підгодовування та насадки під загальною назвою - пелетс (від англійської pellets, що в перекладі означає "гранули").
Умовно види пелетса можна розділити на 2-і категорії за часом розчинення у воді, та за плавучістю:
- Швидкорозчинний. Пресується з використанням високих температур. В результаті сухого пресування утворюються гранули, які у воді швидко набухають, а потім розпадаються. Застосовуються для залучення риби до місця лову. Основу пеллетсу, що розпадається, складають подрібнені крупи;
- Гранули, що повільно розпадаються. Виготовляються із застосуванням вологого пресування. Основою служить рибне борошно з великим вмістом жиру та протеїну. Ця категорія підходить для її застосування як насадка;
- Пеллетс, що плаває в товщі води;
- Швидко потопаючий пелетс.
Крім цього, пеллетс відрізняється розмірами, запахом та кольором.
Пеллетс для підгодовування
Для підгодовування можна застосовувати всі види пеллету. Все залежить від способу лову. Якщо планується фідерний лов, то застосовні швидкорозчинні гранули для стартового прикорму. Годівниці для лову наповнюються повільно розчинним пелетсом. В'язкість можна змінити самостійно. Необхідна кількість гранул розчиняється у воді, і вода, що залишилася, зливається. Потрібна консистенція досягається додаванням сипучого підгодовування або рибальського клею. Підгодовування підходить для наповнення фідерних годівниць, і може використовуватися як насадка.
Пеллетс для насадки
Основою пелетса для насадки служить борошно з риби чи інших водяних жителів. У рибальському середовищі користується заслуженою популярністю пеллетс Халібут (Halibut Pellets). Зазвичай виготовляється з наскрізним отвором для кріплення до гачка.
Насадковий пеллетс має підвищену поживність (порівняно з прикормочними гранулами), і він повільніше розчиняється у воді. Розміри варіюються від 2-х до 30 мм у діаметрі.
Що потрібно?
Виготовити пелетс для риболовлі своїми руками можна різними способами. Для лову риб коропового сімейства, застосуємо рецепт із доступних інгредієнтів:
- Кукурудза;
- Перлівка;
- Пшениця;
- Макуха або підсмажене насіння.
Як готувати?
Усі інгредієнти беруться у рівних пропорціях по вазі. Подрібнюються за допомогою кавомолки. Додається цукор та сіль. Змішуються до однорідної маси. При змішуванні можна додати ароматизатор: конопляну олію, ваніль, кілька крапель часнику або ін.
Замішується тісто потрібної консистенції. Від густини тіста залежить швидкість розчинення у воді. Чим щільніше тісто, тим триваліший процес розпаду. Отримане тісто відстоюється протягом години.
Гранули потрібного розміру можна отримати за допомогою кулінарного шприца або застосовуючи м'ясорубку, з якої знімаються попередньо ножі. Отримані ковбаски нарізаються гранулами необхідної довжини. Після повного висихання, виготовлений пеллет на коропа своїми руками, готовий до застосування. Якщо планується використовувати саморобний пелетс як насадку, то до основних інгредієнтів слід додати рибне борошно.
Слід зазначити, що результативність риболовлі підвищується, з використанням пеллету для підгодовування або насадки. Але не слід очікувати на швидкий позитивний результат. Стабільний клювання коропа або форелі стане результатом експериментування з підбором підгодівельного та насадочного пеллетса.
- Осінній лов щуки: секрети успішної риболовліОсінь - золота пора для любителів щучої риболовлі. Саме в цей час хижачка активно готується до зими, накопичуючи жирові запаси. Розкриємо секрети успішного лову щуки восені, щоб ваша риболовля була максимально продуктивною.
- Чому сигналізатори клювання є необхідними для коропової риболовліКоропова риболовля стає дедалі популярнішою завдяки її складності та захопливості. Але для того, щоб досягти успіху в ловлі коропа, важливо мати правильне обладнання, і сигналізатори клювання грають тут ключову роль. Вони допомагають рибалкам вчасно реагувати на клювання, підвищують ефективність риболовлі та роблять процес більш комфортним.