Що брати в похід: надувний коврик або надувний матрац
Що брати в похід: надувний коврик або надувний матрац
Для любителів подорожувати завжди була проблема вибору між надувним килимком і матрацом. Так як одного спальника недостатньо. Навіть в теплу пору року спати на землі в одному спальнику холодно. Тому використовують додатковий шар термоізоляції між тілом і землею. Але що використовувати: надувний килимок або матрац — це ще питання. Так як у того й іншого є свої плюси і мінуси.
Властивості надувних матраців
Надувні матраци самі по собі об'ємні, тому займають багато місця. Якщо ви подорожуєте на автомобілі, то це вам не складе проблем. Можна матрац в здутому вигляді транспортувати в багажнику. Щоб його надути, потрібен насос, а це ще додаткове місце. Виготовляють матраци з прорізаної тканини, яка відмінно підходить для плавання. Тому на ньому можна не тільки спати, але й плавати. Тільки будьте обережні, його легко проколоти. Це головний недолік надувних матраців. Але цю проблему легко усунути, використовуючи реанімаційний комплект.
Виділимо основні особливості:
• буває різних розмірів, може ідеально підійти для двох;
• згладжує нерівності на землі, що дозволить комфортно себе почувати;
• надувається за допомогою насоса, радять використовувати тільки якісні насоси або доведеться матрац постійно підкачувати;
• існують види, в яких повітряна подушка не здатна забезпечити достатню теплоізоляцію, потрібен додатковий шар теплоізоляції.
Надувний матрац відмінно підійде, якщо ви відправляєтеся за місто на пару днів, його транспортування не складе труднощів.
Властивості надувних килимків
Головна відмінність килимків від матраців полягає в тому, що в складеному вигляді останні не займуть багато місця в автомобілі. За габаритами вони схожі на карімат. Надувний килимок згладжує нерівності на землі, і ви добре виспіться на рівному і м'якому покритті. Складається він з двох частин - цього достатньо, щоб не відчувати холоду від постигла землі. Зовнішня частина виконана з герметичної оболонки — з поліестеру. А всередині — поліуретанова піна.
Надувати такий килимок не потрібно, незважаючи на його назву. Повітря сам наповнює виріб, потрібно тільки відкрити спеціальний клапан. Такий процес займає від декількох хвилин до години. Додаткова підкачка знадобиться в деяких випадках і рідко. В основному це роблять для прискорення процесу надування. Але при негативній температурі не варто надувати килимок ротом. Всередині може осісти волога у вигляді конденсату. Після її замерзання знижуються термоізоляційні властивості.
Також варто відзначити, що на відміну від надувного матраца, набирається повітря в килимку можна контролювати. Тим самим регулювати його габарити.
Здувається килимок відкриттям клапана. Щоб прискорити процес, його згортають. Надувні килимки підходять для тривалих походів, так як в складеному вигляді не займає багато місця. У походах він не доставляє проблем. Його не можна проколоти, як надувний матрац, тому ви не будете відволікатися на його ремонт.
- Рибалка у вересні: поради для вдалого ловуЗ приходом осені умови риболовлі значно змінюються. У вересні, коли вода починає поступово охолоджуватися, риба покидає мілководдя та прямує в глибші шари водойм. Це відкриває нові можливості для рибалок, особливо тих, хто готовий змінювати тактику і використовувати переваги цього періоду
- Для чого потрібні гачки із загнутим жалом?Гачки із загнутим жалом стали популярним вибором серед рибалок, особливо серед тих, хто захоплюється ловлею коропа, фідерною та поплавковою риболовлею. Цей тип гачка має унікальні характеристики, які допомагають зробити процес ловлі ефективнішим і результативнішим.