Коропова котушка з байтранером: особливості і переваги
Котушка з байтранером: особливості і переваги
Досвідчені рибалки впевнено говорять про те, що вилов карпа практично нічим не відрізняється від вилову іншого виду риби. Але, як і в будь-якому процесі, тут є свої особливості, з якими варто познайомитися. Яскравий приклад: що таке байтранер і чому його зручно використовувати під час ловлі коропа. Основна причина в тому, що короп володіє певною силою. Її він направляє, щоб «вирватися» від рибака. Цей процес може сильно розтягнути або навіть призвести до обриву волосіні, яка не витримає сильного натягу. Щоб виключити такий негативний розвиток подій, був розроблений своєрідний гальма, який отримав назву байтранера.
Байтранер: принцип роботи
Область застосування своєрідною гальмівної системи зрозуміла з першого абзацу тексту. Але для того щоб максимально грамотно її використовувати, варто познайомитися з принципом роботи механізму. Він використовується замість звичного фрикціона, забезпечуючи рух волосіні за шпулі залежно від «поведінки» риби у воді. Це елемент безынерционной котушки, який застосовується, орієнтуючись на швидкість руху волосіні.
Як визначити, який елемент працює на даний момент: фрикціон або байтранер? Для цього потрібно просто подивитися на їх налаштування. Де вони м'якше, там і відбувається робота. Для максимально вдалої риболовлі (особливо, якщо планується «похід на карпа») варто уважно поставитися до налаштувань всіх елементів котушки.
На думку рибалок, великим плюсом байтранера виступає можливість його швидкого відключення. Для цього використовується скоба. Рибалка сам приймає рішення, який гальмівною системою користуватися. Якщо риба веде себе спокійно, можна з допомогою скоби переключитися на фрикціон. Якщо ж короп сильно смикає волосінь в спробах поплисти, є сенс використовувати байтранер.
Фрикціон і байтранер: як виконати налаштування
Для настройки правильной работы фрикциона не нужно использовать специальный инструмент. Опытные рыбаки говорят, что при правильном подходе настройка не занимает больше пяти минут. Леску привязывают к дереву или столбу. После этого рыбак отходит на максимальное расстояние, начиная постепенно натягивать удочку, имитируя движения рыбы. Как только леска натянется до максимального предела, можно говорить об окончании процесса настройки. Полученная мягкость убережет от неприятных ситуаций, исключая растяжение или порыв лески.
Далее стоит приступить к настройке байтранера. По своему внешнему виду он напоминает баранчик. Принцип его настройки заключается во вращении системы в разные стороны. Настройка требует осторожности, потому как в противном случае есть риск повредить маленькие подшипники. Их замена – достаточно сложное мероприятие, учитывая небольшие размеры.
Кожна фірма випускає підшипники за індивідуальними розмірами в залежності від корпусу самої котушки. Тому знайти аналог практично неможливо. Якщо підшипники випадуть або будуть пошкоджені, доведеться замовляти нову котушку або звертатися безпосередньо до виробника.
- Рибалка у вересні: поради для вдалого ловуЗ приходом осені умови риболовлі значно змінюються. У вересні, коли вода починає поступово охолоджуватися, риба покидає мілководдя та прямує в глибші шари водойм. Це відкриває нові можливості для рибалок, особливо тих, хто готовий змінювати тактику і використовувати переваги цього періоду
- Для чого потрібні гачки із загнутим жалом?Гачки із загнутим жалом стали популярним вибором серед рибалок, особливо серед тих, хто захоплюється ловлею коропа, фідерною та поплавковою риболовлею. Цей тип гачка має унікальні характеристики, які допомагають зробити процес ловлі ефективнішим і результативнішим.