Ловля риби зі спінінгом в зарослих водоймах
Ловля риби зі спінінгом в зарослих водоймах
Рослинність у водоймах сильно заважає риболовлі, особливо якщо використовується спінінг. Навесні водна гладь ще добре проглядається. Однак у розпал літа часто спостерігається ситуація, коли блешні нікуди впасти з-за великої кількості рослин. Вони ростуть до самої глибокої осені. Більш того, останнім часом спостерігається така тенденція, що водорості заповнюють все більше території.
Плюс такої ситуації в наступному. Хижа риба почуває себе в таких умовах просто чудово. Вона активно полює на риб'ячу дрібноту і дає потомство. Рибак то й річ може спостерігати за сплесками води, які йдуть від риб'ячих хвостів і плавників. Однак часто він ніяк не може взяти участь у «полюванні».
Рішення проблеми в правильно підібраній принаді
Щоб не тільки мінімізувати втрати серед свого спорядження, але і опинитися з гарним уловом, необхідно відмовитися від звичних воблерів, джигов, вертушок і колебалок. Натомість потрібно використовувати більш «хитрі» приманки. Найбільш ефективними є:
1. Глиссеры – це ковзні і дуже легкі приманки, які зроблені для риболовлі на водній поверхні. Мають нижню підвантаження (не перекидаються), 1-2 гачка спрямовані вгору, завдяки чому мінімізується зачіп. Об'ємна форма і мала вага не дозволяють глиссерам сильно занурюватися у воду. Приманка буквально ковзає на поверхні, створюючи привабливі для риби коливання. Єдині мінуси виробу: висока вартість і невелике різноманітність. Рибальські магазини пропонують покупцям в основному три типи глісерів: миша, хорватські і жаба.
2. Спиннербейты – тип приманки, що підходить для лову риби в коряжниках і зарослих водоймах. Спиннербейт, на відміну від воблера, після кількох обертів котушки не тягне за собою цілий гербарій, що складається з водоростей, і тим самим не відлякує всю живність в окрузі. Принада має особливу форму з дротяним коромислом і бахромою, яка захищає гачок від пошкоджень. Вона чудово себе показує на воді, де є чисті «вікна». Часто там і хижаки чекають свої жертви. Проблеми в ловлі може створити тільки велика кількість тіни.
3. Силіконові приманки, оснащені офсетними гачками. У звичайних умовах рибалки використовують м'які приманки зі значним вантажем в джигових монтажах. Однак вони втрачають всі свої переваги в зелені. Всі самі густі рослинні зарості з легкістю здатний подолати силіконовий твістер без огрузки або ж виброхвост з офсетним гачком. Особливо якісно така принада справляється зі своїми обов'язками, якщо жало гачка буде заховане в тіло приманки. Недовантажений силікон підходить як для роботи на поверхні трави, так і всередині неї. Додатково можливо прикріпити офсетник дробинкою або листовим свинцем (при відносно негустий рослинності), що збільшить дальність закидання.
Їх особливість полягає в мінімальному ризику зачепа про рослинність.
Тип снастей
Окрему увагу потрібно приділити снастей. Адже спінінг на зарослому водоймі може виявитися малоефективним. Враховується кілька основних моментів:
· довжина вудилища не більше 2,4 м: в умовах підвищеної рослинності застосовується навіс на ближню і середню дистанцію;
· вудилище з невеликим запасом: якою б прохідною і виверткої не була приманка, вона все ж може зачепитися за рослина. Рекомендується використовувати спінінг з тестовим межею 15-20 м;
· ідеально точні кидки у воду;
· впевнені підсічки;
· відсутність суєти при витаскуванні риби.
Обов'язково в зарослих водоймах необхідно використовувати якісну плетену волосінь, яка зможе витримати запутавшуюся в траві рибу.
- Для чого потрібні гачки із загнутим жалом?Гачки із загнутим жалом стали популярним вибором серед рибалок, особливо серед тих, хто захоплюється ловлею коропа, фідерною та поплавковою риболовлею. Цей тип гачка має унікальні характеристики, які допомагають зробити процес ловлі ефективнішим і результативнішим.
- Який колір приманки обрати для спінінга? Поради від професіоналівВибір кольору приманки для спінінгової риболовлі — питання, яке хвилює багатьох рибалок, незалежно від їхнього досвіду. Адже від цього залежить результативність улову в різних умовах та сезонах. На думку багатьох спінінгістів-спортсменів, певні кольори приманок здатні забезпечити успіх навіть у найскладніших умовах.