Ловля лина в кінці літа

Поведінка лина в кінці літа
У зв'язку з тим, що дні в серпні ще жаркі, а ночі вже прохолодні, лин, в залежності від температури і клімату, може вести себе вкрай непередбачувано. Досвідченим рибалкам доводиться докласти чимало зусиль для того, щоб не прийти додому з порожніми руками. Що стосується тих, хто тільки починає осягати ази рибної ловлі і ще ніколи не ловив лина, то їх доля насолоджуватися річковими пейзажами і сподіватися на випадкову удачу, ймовірність якої, на жаль, невелика.
Відповідне місце і час для лову лина
Для проживання лінь, як правило, вибирає прилеглі до берега зарості очерету, очерету і хвоща, ямки з мулом і густі рослинні зарості. Подорожувати ця риба не любить, тому знаходить темне місце, населене молюсками, черв'яками та личинками комах, і сидить в цьому затишному куточку до настання перших заморозків. Саме в таких непримітних притулках і варто шукати лина.
Час з 8 до 10 годин вечора, є найбільш підходящим для лову лина. Втім, в залежності від погоди, лінь може клювати і в нічний час доби, і рано вранці. У спекотну вітряну погоду на успішну ловлю лина можна навіть не сподіватися, тоді як в дощовий безвітряний день активне клювання цієї риби цілком можливий.
Вибір рибальського спорядження
Для того щоб зловити лина, в основному використовують поплавкову ловлю з глухою оснасткою і вудилищем без пропускних кілець. Можна закидати вудку з берега або застосовувати метод ходової лову взабродку в очеретах. У будь-якому випадку важливо уникати метушливих рухів і вести себе максимально тихо.
Лінь боїться грубої удочной оснащення, тому для лову цієї риби краще вибирати жилку діаметром до 1/5 мм, повідець діаметром від 1/10 до 3/25 мм, гачок не більше №5 і щільний поплавок не надто яскравого кольору. Максимально підходящою є волосінь, відтінок якої збігається з кольором дна, завдяки чому риба зауважує вудку тільки тоді, коли попадається на гачок.
Деякі досвідчені рибалки використовують для лову лина в серпні довгі вуглепластикові вудилище без кілець зі штекерним з'єднанням колін і схилом. Така снасть дозволяє рухати приманкою в горизонтальному і вертикальному напрямку і таким чином розбурхує і приводить в рух навіть таку пасивну і малоподвижную рибу, як лин.
Прикорм
Перед закиданням вудки слід подбати про те, щоб лінь був ситий. Як самостійно виготовлених прикормок можна використовувати приманки на сирною і жмыховой основі. Відмінно підійдуть прикормочные суміші з мотиля і гнойових хробаків, так як в кінці літа лінь віддає перевагу тваринам насадкам.
Принада
В августе линь очень переборчив в пище и почти не клюет на растительные наживки, поэтому для этого времени года лучше всего подходят живые насадки из личинок стрекозы, мотыля, червей и пиявок. Если рыба крупная, то можно попытаться поймать ее на бокоплав. Трудно сказать, какая из этих приманок является самой лучшей, потому что ловля линя в последнем месяце лета – это, скорее, результат случайного везения, чем закономерности и правильно подобранной приманки. В любом случае каждый из этих методов по-своему хорош и заслуживает применения на практике.
Варто запам'ятати, що лінь обходить стороною прикормки з стирчить гачком, тому жало і стрижень риболовного гачка потрібно по можливості робити менш помітними.
- Нерест в Україні 2025: Правила, Заборони та ОсобливостіНерест – це один із найважливіших періодів у житті риб, коли вони розмножуються, відкладаючи ікру. В Україні щороку встановлюються чіткі правила та обмеження на вилов риби під час нересту, щоб зберегти водні ресурси та підтримати екосистему. У 2025 році ці заходи також будуть актуальними, адже захист природи залишається пріоритетом для держави. У цій статті ми розглянемо основні аспекти нересту в Україні у 2025 році: терміни, заборони, дозволені місця для риболовлі та штрафи за порушення.
- Топ-5 секретів лову щуки навесні 2025: Як повернутися з уловом з будь-якої водоймиВесна 2025 року — час, коли щука стає особливо активною, а рибалки готуються до нового сезону. Але як гарантувати собі улов, навіть якщо спорядження доводиться обирати з того, що є в наявності? У цій статті я поділюся п’ятьма секретами лову щуки навесні, перевіреними на власному досвіді, включно з трофеєм на 12 кг, якого я зловив минулого тижня на Дніпрі. А ще — поради, де знайти найкращі снасті, навіть якщо деякі товари тимчасово недоступні.